tarihçemiz

Koza Yönetim ve Servis A.Ş., 14 Aralık 2005 tarihinde Garanti Koza İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulmuştur. Ana hissedarı 1948’den beri Türkiye inşaat sektörünün en köklü ve lider kuruluşlarından olan Garanti Koza’dır.

 

Koza Yönetim ve Servis A.Ş. dünyanın en zorlu sektörlerinden biri olan bina ve tesis yönetimi (facility management) sektöründe bilgi birikimi, deneyim ve yaratıcılıkla yazılmış özgün bir başarı hikâyesidir.

Koza Yönetim, Aralık 2005’de Garanti Koza tarafından inşaatı yapılan, İstanbul Tekstilkent Koza Plaza iş merkezinin yönetimi ile plaza yönetim faaliyetlerine başlamıştır. 2008 yılında yine Garanti Koza tarafından İstanbul Ispartakule’de geliştirilen, Bahçeşehir Koza Evleri Sitesinde site yönetimine başlamıştır.

 

2009 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ve 2010 yılında Sektör İş Etik İlkeleri Sertifikası almıştır.

 

Koza Yönetim, 2010 yılından itibaren, Garanti Koza’ya ait Zekeriyaköy Özel Evsel Atıksu Arıtma Tesisinde arıtma hizmeti ve tesis yönetimine başlamıştır. Aynı yıl içinde Ispartakule Koza Evleri Sitesi ve Selective Kartal Evleri Sitelerinde site yönetim hizmetine başladı.

 

Koza Yönetim ve Haytap, Hayvan Hakları Federasyonu 2011 yılında bir işbirliği protokolü imzalamıştır. Haytap, Hayvan Hakları Federasyonunun en önemli destekçilerinden olan Koza Yönetim, her sene sokak hayvanları ile ilgili fotoğraf yarışması düzenleyerek, sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğu hususunda toplumda farkındalık yaratmaktadır. Bu yarışmada dereceye giren eserlerden oluşturduğu, sokak hayvanları duvar ve masa takvimlerinin satışından elde ettiği tüm geliri, Hayvan Hakları Federasyonu tarafından geliştirilen ve sahipsiz hayvanlar yararına olan projelere ve yardımlara kullanmaktadır.

 

2012 yılında Akkoza Defne Bloklarının yöneticiliğine ve Kartal Aura Residence’ın yönetim hizmetlerine başladı. 2013 yılında Akkoza Açelya, Begonya, Çiğdem ve Koru Bloklarında site yönetimine, Polat Plaza B Blokve Merit Life Kent Sitesinde de yönetim hizmetlerine başladı.

 

Kısa süre içinde örnek ve büyük bir başarı öyküsüne dönüşen Koza Yönetim, 2014 yılında, Avrupa Komisyonu tarafından ilk defa verilen “2014 International IMP³rove Award”/“2014 Uluslararası İnovasyon Yönetimi Ödülü”nü uluslararası binlerce firma arasından, en iyi inovasyon yönetimi yapması sebebiyle sadece tek bir firma, Koza Yönetim kazandı.

 

Koza Yönetim, 2015 yılı başında TEV, Türk Eğitim Vakfı’na ait Kocabaş İşhanı, Orhan Birman İş Merkezi, Suhulet Han ve İzmir Birsel İş Merkezinin de yönetimine başladı.

 

2015 Yılında 10.uncu yılını kutlayan, Koza Yönetim ve Servis A.Ş. sahip olduğu bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve ileri teknolojisiyle bina ve tesis yönetimi alanında önemli bir kurumsal marka haline geldi. Koza Yönetim, halen 10.000’i aşkın konut ve işyerinde, 50.000’i aşkın kişiye hizmet vermektedir.